Dřevěné svatební dekorace

Datum: 8.4.2021

Dřevěné svatební dekorace

Plánujete svatbu a zrovna přemýšlíte, v jakém duchu a stylu ji zařídit? Zkuste jít přírodní cestou a vneste do svého svatebního dne nádhernou vůni a hřejivou atmosféru dřeva. Svatby laděné do dřevěného stylu neustále rostou na popularitě jak pro svou jednoduchost, tak pro přirozenou krásu. Dřevěné dekorace jsou kouzelné svou variabilitou, hodí se totiž perfektně nejen do moderně laděné minimalistické svatby, tak i do té v tradičním hávu. Dekorace ze dřeva jsou jemné a čisté. Navíc se dřevem se dá kouzlit jedna báseň!

Svatební výzdoba

PŘÍPRAVY NA SVATBU

Pokud zvolíte jako stěžejní materiál právě dřevo, můžete na to jít pěkně od lesa a začít už od dřevěných svatebních pozvánek s vypálenými jmény, datem a místem konání vaší svatby. V obdobném duchu pak můžete pořídit i například cedule na svatbu, jmenovky na stůl, stojan na menu/program, apod. To vše pak jednoduše rozmístíte v prostorách, kde se bude svatba konat. Dnes už seženete na internetu stylové svatební dekorace ze dřeva i v Česku.

Na dřevo pak můžete myslet i při výběru módních doplňků. Vykašlete se na nudnou kravatu - ženichovi bude rozhodně více slušet neotřelý dřevěný motýlek! A co se nevěsty týče, zkuste být kreativní. Co takhle brož vlastnoručně vyrobená třeba z šišky?

Svatební výzdoba

SVATEBNÍ VÝZDOBA

Dekorace ze dřeva využijete i při výzdobě místa konání vaší svatby. Tak například prstýnky můžete schovat do stylové dřevěné krabičky. Na svatební přání a peněžní dary připravte pro hosty truhličku nebo box s víkem, do kterého vám jednoduše hodí obálku. Jako dekoraci můžete využít také dřevěné bedýnky. Ty zase poslouží jako květináče, stolky, odkládací stolíky, nebo cokoliv jiného, co vás napadne.

Svatební výzdoba

Kouzelnou dekoraci ale představují i výrobky z neopracovaného surového dřeva. Tak třeba z tenšího kmene stromu vytvoříte krásné svícny či stojan na prsteny a jmenovky pro tu pravou přírodní atmosféru. Z hrubšího kmene se pak dají vyrobit různé cedule, ale třeba i podložky pod talíře nebo servírovací tác pod dort. A když už je řeč o dortu, nezapomeňme zmínit dřevěný zápich s vyřezanou nevěstou a ženichem, který si pak můžete nechat na památku :-)

ZÁBAVA PO HOSTINĚ

Kreativitě a fantazii se meze nekladou a u svatby to platí dvojnásob. Pokud vymýšlíte zábavu pro hosty, aby neměli prostor se ani na chviličku nudit, vytvořte pro ně několik zábavných zón. Začít můžete s relaxační zónou, kde připravíte pár křesel a stolík, kam si hosté mohou odložit pití nebo něco na zub. Je ideální relaxační zónu umístit stranou lidí a hudby, aby měli hosté prostor, kam si zajdou jen tak odfouknout a popovídat.

Fajn zábavu pak představuje klasický fotokoutek, kde se hosté vyřádí s polaroidem a udělají si nezapomenutelné vzpomínky. I další zóna může být určená pro vzpomínky - vytvořte místo, kde si budou lidé moct prohlédnout vaše fotky z dětství nebo si přečíst příběh, jak jste se seznámili.

Nezapomeňte hlavně na děti. Měly by mít svůj prostor, kde bude hromada - jak jinak než - dřevěných hraček. Dnes už najdete na internetu hromadu kouzelných tradičních hraček ze dřeva, ale i moderních dřevěných her nebo dřevěnou obdobu různých klasických kousků. Pokud plánujete svatbu uvnitř, chce to do dětského koutku umístit stoleček a židličky.

Jestli naopak chystáte svatbu venku, pak vytvořte hrací plochu v blízkosti pískoviště, houpaček, apod. Pořídit můžete i různé zahradní hry, od kroketu, přes petanque až po kuželky! U venkovní varianty jen samozřejmě myslete na to, že by měl být dětský koutek co nejdál od toho kuřáckého! :-)

Svatební výzdoba

Snad jste našli tu pravou inspiraci, která pomůže váš svatební den dotáhnout k dokonalosti!


  10k followers   46k followers


© 2017-2021 Jiří Tulach